FIZJO-VIT Paulina Lacek – Fizjoterapia Lublin | Rehabilitacja onkologiczna

Rehabilitacyjne Ultrasonograficzne Obrazowanie RUSI

Na czym polega RUSI?

RUSI to procedura diagnostyczna stosowana w gabinecie FIZJO-VIT w Lublinie.

Służy do oceny funkcji mięśni i morfologii tkanek miękkich w trakcie ćwiczeń oraz monitorowania procedur terapeutycznych w celu poprawy wyników klinicznych. Cel RUSI, jako procedury stosowanej w zawodzie fizjoterapeuty został jasno sprecyzowany także przez World Federation for Ultrasound In Medicin and Biology. Uznano, że jest ona „oceną morfologii mięśni i otaczających tkanek miękkich podczas ćwiczeń i zadań ruchowych”, co pozwala na wykorzystanie możliwości aparatu ultrasonograficznego do potwierdzenia diagnostyki funkcjonalnej poprzedzonej testami klinicznymi oraz precyzyjną diagnozę z eliminacją przeciwwskazań, które często w badaniu przedmiotowym się nie ujawniają.

Badanie RUSI USG Lublin

Struktury oglądane w badaniu USG

W gabinecie FIZJO-VIT za pomocą RUSI badaniu poddaje się więzadła, ścięgna, mięśnie, błonę maziową, chrząstkę, nerwy, naczynia, tkankę podskórną oraz tkankę twardą choć z zastrzeżeniem, że nie jest to specyficzne badanie dla tej tkanki.

Zalety badania RUSI

  • Feedback w czasie rzeczywistym
  • Nieinwazyjne i szybkie wykluczenie przeciwwskazań do rehabilitacji
  • Szerokie zastosowanie w rehabilitacji, ortopedii i medycynie sportowej

Zastosowanie

  • Badanie stawów obwodowych
  • Fizjoterapia inwazyjna – suche igłowanie, przezskórna elektroliza
  • Sonofeedback
Pacjent otrzymuje opis obrazowanych tkanek ale nie otrzymuje obrazów (zgodnie z ustaleniami Sekcji Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego z dnia 18.12.2022, fizjoterapeuta może wykonać badanie USG oraz wykonać opis badania. Obrazy diagnostyczne może wydawać tylko lekarz. Opis badania wykonany przez fizjoterapeutę jest opinią).
Skontaktuj się z naszym gabinetem fizjoterapii aby uzyskać pomoc

Zarezerwuj wizytę

W FIZJO-VIT fizjoterapia Lublin zawsze staramy się umówić wizytę jak najszybciej. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli chodzi o zdrowie, czas jest bardzo ważny. Nasi specjaliści od fizjoterapii są dostępni od poniedziałku do soboty.
Nie zwlekaj i zarezerwuj termin wizyty już dziś!

Scroll to Top